Draco

StarCraft 2

483 posts in this topic

Tak jak na TSie mówiłem, każda gra ma swoją strategię, większą lub mniejsza. Starcraft jest dobry na turnieje, bo gra toczy się szybko, jest widowiskowa i wymaga szybkości myślenia, ale czy wielką strategią można nazwać parę budynków które są do wybudowania, wysyłanie scouta i budowanie anty jednostek i rundę która trwa 6-7 minut? Tak jak pisałem do każdej gry jest jakaś strategia, większa lub mniejsza, tak samo do walki w starcrafcie jak i np w civce. Bo może w civce nie ma strategii do walki? Ano jest ale mało kto ją zna, z tego co widzę w civce walczycie po prostu zaznaczając wszystkie jednostki i klikając na miasto, to tak jakbyście w starcrafcie zaznaczyli wszystko i kliknęli na główny budynek wroga, a to nie wypali :)

Nie da się co prawda porównać dwóch różnych gatunków gier, RTS'y mają swój urok i dla tych którzy je kochają i lubią w to grać to taka gra ma mnóstwo strategii, ale dla gracza który lubi np civke to SC jest śmieszną strategią, bo w civce mamy mnóstwo budynków, epok, jednostek wojskowych, dyplomacje, ale niestety nie jest to tak atrakcyjne jak szybki RTS, ja po prostu lubię ogrom możliwości a nie szybkość.

Dlatego jeśli SC porównywać z innymi RTS'ami to jest najlepszy. Ale stawiać to jako wzór strategii? Raczej nie. A już jeśli chodzi o miodność danej gry to wedle gusta człowieka, dla jednego najlepszy będzie SC, dla drugiego civka.

tak gadacie o tym sc2, że aż sobie dzisiaj wszedłem i pograłem.. stwierdzić muszę, że.. po przerwie 3 tygodni nie potrafiłem praktycznie grać, dostawałem baty przez pierwsze 2 mecze aż sobie nie przypomniałem co gdzie jak. Po tym już szło raz lepiej raz gorzej..

co do strategii, zdziwilibyście się jak ich dużo w sc2, samo ustawienie budynków na starcie to pewnego rodzaju strategia, timingi, kolejność budowy jednostek, scouting, wszystko to różni się zależni od strategii, na prawdę może z 3 razy miałem sytuację, że ktoś grał tak samo jak ktoś wcześniej, każdy gra troszeczkę inaczej, różne sposoby wykorzystania terenu itp. To też jest strategia jak by nie patrzeć ;)

ale jak to się mawia, co kto lubi i nikt nie ma prawa mówić mu, że to co lubi jest złee i niedobre :P

co do strategii, zdziwilibyście się jak ich dużo w sc2, samo ustawienie budynków na starcie to pewnego rodzaju strategia, timingi, kolejność budowy jednostek, scouting, wszystko to różni się zależni od strategii, na prawdę może z 3 razy miałem sytuację, że ktoś grał tak samo jak ktoś wcześniej, każdy gra troszeczkę inaczej, różne sposoby wykorzystania terenu itp. To też jest strategia jak by nie patrzeć ;)

Dlatego mówię że każda gra ma jakąś strategię, bo w każdej takie czynności mają znaczenie, co nie zmienia faktu że są gry które wymagają o wiele większej strategii, myślenia, dyplomacji.

Nie zrozumcie moich słów óle, SC to dobra gra ( fantastyczna dla fanów RTS ), która posiada swoją strategię, ale ta strategia nie składa się z tak wielu czynników jak w innych ( nielicznych ) bardziej złożonych grach.

Chodzi nam głównie o to, że chcemy was przekonać, że w SC jest o wiele więcej myślenia niż wam się wydaje. Baa w niektórych momentach więcej niż w takiej Civce. Każdy jednak ma już swój stereotyp. No i tak pain, zrozumieliśmy już całkowicie co masz na mysli ponieważ piszesz to samo po raz 3-ci ^^ Wiemy już, że nie podoba ci sie SC i wolisz Civkę bo ma więcej budynków oraz technologi co dla Ciebie jest stopniem zaawansowania gry i złożoności strategii. Chyba czas skoA„czyć ten offtopic bo nijak ma się porównywanie ketchupu Pudliszki do Czekolady z Milki. To i to dobre, ale każde na inny sposób. Z tym się pewnie wszyscy zgadzają, w koA„cu w każdym swoim poście umieścili podobne stwierdzenie, no ale wciąż możemy nabijać posty pisząc w kółko to samo.

Piszę po kilka razy to samo bo zawsze znajdzie się ktoś kto óle zrozumie i powie że SC mi się nie podoba :) Podoba mi się Matteo jak najbardziej, jeśli chodzi o standardy RTS i pogram jeszcze trochę, pisałem tylko co sądzę o strategii w porównaniu z grami typowo na to nastawionymi. Jak trochę więcej pogram to opiszę grę z punktu widzenia nie fana i hardcora a zwykłego gracza. :)

Piszę po kilka razy to samo bo zawsze znajdzie się ktoś kto óle zrozumie i powie że SC mi się nie podoba :) Podoba mi się Matteo jak najbardziej, jeśli chodzi o standardy RTS i pogram jeszcze trochę, pisałem tylko co sądzę o strategii w porównaniu z grami typowo na to nastawionymi. Jak trochę więcej pogram to opiszę grę z punktu widzenia nie fana i hardcora a zwykłego gracza. :)

No dobra... rozszyfrowałeś mnie. Po prostu miałem nadzieję, że nie będziesz używać tej bety i mi podrzucisz go ^^

Dostałem właśnie na mejla klucz do SC2 bety, osobę chętną proszę o kontakt mejlowy*prywatna wiadomość też będzie dobra*, za dużo osób ma tutaj dostęp, żebym udostępnił od razu.

Edited by onybic

jeszcze cieple oficjalne info premiera SC2 27 lipiec

Blizzard Entertainment, Inc. announced today that its highly anticipated real-time strategy game, StarCraft II: Wings of Liberty, will arrive in stores throughout the United States, Canada, Europe, South Korea, Australia, New Zealand, Russia, Mexico, Singapore, Indonesia, Malaysia, Thailand, the Philippines, and the regions of Taiwan, Hong Kong, and Macau starting on July 27, 2010. Players will also be able to purchase StarCraft II: Wings of Liberty directly from Blizzard Entertainment shortly after the retail launch.

â€oeWe’ve been looking forward to revisiting the StarCraft universe for many years, and we’re excited that the time for that is almost here,â€? said Mike Morhaime, CEO and cofounder of Blizzard Entertainment. â€oeThanks to our beta testers, we’re making great progress on the final stages of development, and we’ll be ready to welcome players all over the world to StarCraft II and the new Battle.net in just a few months.â€?

StarCraft II: Wings of Liberty is the sequel to Blizzard Entertainment’s 1998 hit StarCraft, which has been hailed by players and critics worldwide as one of the top real-time strategy games of all time. Sporting a vibrant 3D-graphics engine, StarCraft II will once again center on the clash between the protoss, terrans, and zerg, with each side deploying legions of veteran, upgraded, and new unit types. Unparalleled online play for StarCraft II will be available through a new version of Battle.net, Blizzard Entertainment’s world-renowned gaming service. Battle.net has been redesigned from the ground up to be the premier online gaming destination for Blizzard gamers, with several enhancements and new features, such as voice communication, cloud file storage, leagues and ladders, achievements, stat-tracking, and more.

The solo campaign for StarCraft II: Wings of Liberty will continue the epic saga where it left off in StarCraft: Brood War. The story line chronicles the exploits of marshal-turned-rebel-leader Jim Raynor and features both familiar faces and new heroes. Players will be able to tailor the experience, choosing their own mission path and selecting technology and research upgrades to suit their playing style throughout the 29-mission campaign. Several challenge-mode mini-games will also be included, with focused goals designed to ease players into the basics of multiplayer strategies.

http://www.vg247.com/2010/05/03/starcraft-...ing-on-july-27/

Edited by nekron

hehehe no nieóle :D TydzieA„ byś Draco poczekał i byś miał hehe :D

i jak idzie grającym? ja ostatnio nie mam czasu w ogóle nawet wchodzić do gry..

siakie ligi itp. gracie?

Z chęcią przyjął bym klucz, ale wiem że się zmarnuje w mych rękach, mało czasu na Aiona mam a co dopiero SC2 :(

Jak najbardziej chętny na sparing: MaTteo.pal szukajcie :D No niestety wychodzi u mnie bardzo kiepskie micro, trochę lepsze macro, ale w póóniejszej grze już nie nadążam za wszystkim (głównie mnie denerwuje fakt, że zawsze mam koło 4k kryształków i ciągły brak gazu). Też widzę teraz, że moje gry strasznie się różnią poziomem. Raz jest super, a innym razem robię głupie błędy. Trzeba ćwiczyć, dwoma słowami :D

A Ligi? No cóż, 1v1 dostałem się do brązowej i jestem jakoś pośrodku. Razem z Draco 2v2 w srebrnej jesteśmy i rano byliśmy na szczycie, ale polazł i się gdzieś zgubił i spadliśmy gdzieś na środek ^^

Edited by MaTteo

no lol walcze o klucz do bety od ladnego czasu, dzis zauwazylem ten topic i dzis dostalem klucz ;P

niestety mialem US klienta i musze znow pobierac, a wolno idzie jak cholera.

Juz calkiem sporo osób z RL gra w becie. Jak ktoś chce pograć jakieś custom game albo 2v2 to pisac na baku.baku albo lapac na tsie :P

nigdy nie gralem multiplayer RTS, wiec wielki ze mnie noob, naogladalem sie troche filmow na YT wiec az tak zle mi nie idzie, jak ktos dopiero zaczyna i chcialby pograc, albo chcialby mi troche pomoc i dac troche porad na TSie to dajcie znac Suporex.suporex (preferowana rasa protoss)

na razie pale straszny APM, srednio 30 na gre ;P

APM się nie przejmuj, nie jesteś koreaniec, że musisz wyciągać miliard kliknięć na sekundę..

preferowana rasa protoss, ale że grasz protossem, czy chcesz się nauczyć grać przeciwko niemu? :>

bo to różnica troszkę ;)

graj po prostu dużo, sam nie jestem master, ba, gram pierwszy raz w serię SC, ale praktyka czyni mistrza, dużo grając poznajesz dużo taktyk, wiesz jak Cię rozwalają itp. musisz to tylko przełożyć na przeciwnika ;)

jak tylko wrócę do domu i będę mieć chwilkę to odezwijcie się na TSie (siedzę prawie zawsze), a do meczyku 1v1 albo naszym RLowymi dwójkami zawsze chętny ^^

StarCraft II beta koA„czy sie 31 maja jednak na kilka tygodni przed oficjalnym startem odpala jeszcze 2ga fazę testów

The end’s in sight: the first phase of the StarCraft II beta will end on May 31, Blizzard’s announced.

However, it did add on its official forums that it will bring it back online a couple of weeks prior to the game’s release on July 27.

The downtime is due to â€oesome hardware and software configuration changes in preparation for the final phase of the beta test and the release of the game,â€? as Blizzard’s put it.

â€oeWe’d like to thank all of our beta-test participants for your enthusiasm, dedication, and valuable feedback during the beta test, and we look forward to hearing more of your thoughts on the StarCraft II beta test as the game’s July 27 launch approaches,â€? it further added.

http://www.vg247.com/2010/05/17/starcraft-...-end-on-may-31/

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...