Sign in to follow this  
Followers 0
Neki

Dyskusja Ogólna

290 posts in this topic

Witam i z nieskrywana radością ogłaszam ze "V" część Civilization jest juz w produkcji !!! ( hip hip hura )

civ5.jpg

na szybko civka v bedzie miala calkiem nowy silnik pozwalajacy ogladac zapierajace dech w piersiach pejzaże calkiem nowy system walki i znacznie rozbudowany system dyplomacji to cos dla mnie :) resztę przeczytacie w oryginalnym tekscie ktory zamieszczam pod spodem

"2K has announced that Sid Meier’s Civilization V is currently in development at Firaxis Games for PC.

Civilization V’s being built with a new engine and has an all new combat system, more in-depth diplomatic interactions and expanded features.

The new addition to the series also introduces hexagon tiles allowing for â€oedeeper strategy, more realistic gameplay and stunning organic landscapes for players to explore as they expand their empireâ€?, read the press release.

It also has fully animated leaders that speak in their native language for the first time in the series, which interact with players.

Ranged bombardment is an addition that allows players to fire weapons from behind the front lines, and a an â€oeextensive suite of community, modding and multiplayer elementsâ€? have been added as well.

â€oeSid Meier’s Civilization franchise has been recognized as one of the greatest PC game franchises of all time with millions of units sold worldwide,â€? said Christoph Hartmann, president of 2K. â€oeCivilization V takes the franchise further by offering players a more immersive experience with deeper strategies; heightened tactical combat; vast, realistic landscapes to explore, battle over and claim as their own; and an in-game community hub where Civ fans can share content and compete against each other without leaving the game.

â€oeThis marks a new era that will forever change the franchise responsible for sleep deprivation and reduced productivity for nearly two decades.â€?

Firaxis Games is also currently developing Sid Meier’s Civilization Network for Facebook, which will go into Beta this June.

Sid Meier will be at GDC this year, keynoting a lecture on the Philosophy of Game Design."

http://www.vg247.com/2010/02/18/sid-meiers...ent-at-firaxis/

update

wykopalem kilka fotek i polskie info

z7578519X,Cywilizacja-5--Civilization-5.

z7578518X,Cywilizacja-5--Civilization-5.

z7578515X,Cywilizacja-5--Civilization-5.

z7578513X,Cywilizacja-5--Civilization-5.

http://gamecorner.pl/gamecorner/51,86013,7578471.html?i=3

Edited by Painik

Najbardziej ciekaw jestem systemu Multi, oby był ciekawy i nie skoA„czyło się tym że będzie długi czas oczekiwania na graczy.

Ach, nie mogę się już doczekać kiedy będę mógł w kolejną część zagrać. Te emocje, walka o granice i surowiec, podstępy, intrygi i dyplomacja a wszystko skwitowane śmiechem i drwiną wroga po straceniu miasta. :)

To akurat będzie na zimowe wieczory i noce. Brakuje mi tej polityki i przekrzykiwania się na TS kto był tu pierwszy :)

do konca życia bede twierdził ze ta kopalnia złota byla bliżej mojej stolicy hehe :) kocham ciwke wlasnie za zabawę w politykę i dyplomacje a wszystko skwitowane duza dawka humoru w miłym gronie imo informacja o wyjściu civV to info roku.

Ps zresztą gdzie inaczej można zobaczyć takie klasyczne juz walki jak Pawka vs Eagle , szalonego władza papieża Eagla wielkiego czy atomowy Peacekeeping w moim wykonaniu ;) pamiętam Painik ze az sie na mnie wkurzyłeś i wywołałeś wojnę bo przez jedna mala drobnostkę jeden malutki efekt cieplarniany który to rzekomo wywołały testy mojego atomowego arsenału odstraszającego (czysto defensywnego) morze pochłonęło część twojego paA„stwa

Edited by nekron

Emocje będą większe bo każdy na początku będzie w tym samym momencie i nikt samym doświadczeniem nie wygra bo wszystko zacznie się od zera. Będzie się działo, a walka o tereny zawsze była najlepsza, na początek niby wszystko ustalone i pokój a póóniej najazd w połowie gry bo jednak postawiłeś miasto o jedną kratkę za daleko. Trzeba będzie namówić na Civke więcej osób, chociaż początki jak to z nową grą mogą być ciężkie, oby zbyt wielu błędów nie miała.

to nie ja to Pain mnie napuścił neki land jest nastawiony pokojowo :)

Edited by nekron

Czyli de facto. Opócz wowa mamy do zaliczenia :

1. Nowego BFa

2. Civ 5

3. Borderland

i Mass efect 2 w moim przypadku

no powiem szczerze, że było coś "za cicho" na temat civ nowej (myślałem ze Civ Networks to będzie next ale ta współpraca z Facebookiem mnie odstraszała) ale widac ze nas Sid oszukiwał bo jak juz sa takie screeny i ma wyjść na jesieni czyli i nomenklaturze developerów gier lada moment to pewnie pracowali nad tym juz ładny kawałek czasu

BF i Borderlands to by była ładna odmiana przed Civką i może zabijając się rozładowalibyście napięcie przed Civ V tak aby rozpocząć grę z czystą kartką papieru. Wiecie że nie jestem pamiętliwy...

PS. Neki moje Cho-Ko-Nu wspomogą Cię w walce z tyraA„skim narodem Eagla :P

oby tylko nie byla spieprzona jak czesc III

no ale skoro ma to ponownie Sid firmowac to powinno byc dobrze...

nie moge sie doczekac, zwlaszcza, ze na multi nigdy nie mialem z kim pograc w civ, a tu widze, ze kontynuacja tradycji RL z civ4 sie szykuje :)

Topic o włączeniu Polski jako nacji w Civ V:

http://forums.2kgames.com/forums/showthread.php?t=61007

Podoba mi się lista wielkich ludzi:

Mikołaj Kopernik (astronomer)

Maria Skłodowska-Curie (chemist, twice Nobel Prize winner 1903, 1911)

Stefan Banach (mathematician)

Alfred Tarski (mathematician)

Marian Rejewski (mathematician)

Ludwik Zamenhof (doctor, esperanto creator)

Aleksander Wolszczan (astronomer)

Artists:

Fryderyk Chopin (composer)

Adam Mickiewicz (writer)

Juliusz Słowacki (writer)

Henryk Sienkiewicz (writer, Noble Prize - Literature 1905)

Stanisław Moniuszko (composer)

Witold Lutosławski (composer)

Władysław Reymont (writer, Noble Prize - Literature 1924)

Ignacy Paderewski (composer)

Artur Rubinstein (musician)

Czesław Miłosz (poet, Nobel Prize - Literature 1980)

Wisława Szymborska (poet, Nobel Prize - Literature 1996)

Andrzej Wajda (director)

Roman PolaA„ski (director)

Stanisław Lem (science fiction writer)

Warlords:

Tadeusz Kościuszko (Thaddeus Kosciusko) general

Kazimierz Puławski (Casimir Pulaski) general (both were Polish and American generals)

Józef Bem (general)

Władysław Anders (general)

Lech Wałęsa (Solidarity leader, Nobel Prize - Peace 1983)

Prophets:

Saint Jadwiga - (Queen of Poland)

Karol Wojtyła (Pope John Paul II)

Stefan WyszyA„ski (cardinal, primate during communism)

Merchants:

Eugeniusz Kwiatkowski (economist)

Władysław Grabski (economist)

Leszek Balcerowicz (economist)

Engineers:

Hipolit Cegielski (19th century manufacturer)

Gabriel SłoA„ski (16th century architect)

Chciałbym zagrać w Civ V i zobaczyć komunikat: "W odległym kraju urodził się wielki kupiec Leszek Balcerowicz" :D

Jeśli rzeczywiście będzie Polska w Civ5 to raczej w dodatku niż w podstawce T_T. Zakładając, że tak jak ogłoszono będzie "tylko" 18 civek mamy dość marne szanse. Po screenach wiadomo, że napewno brać będzie można Niemcami (Bismarck) i USA (Waszyngton). Ktoś na oficjalnym forum zrobił tabelkę podsumowującą ile razy dana nacja pojawiła się w serii (liczone włącznie z dodatkami) i na tej podstawie przewiduje:

Most certain (14):

Americans, Germans, (it's known), Aztecs, Chinese, Egyptians, English, French, Greek, Indians, Japanese, Persians, Romans, Russians and Spanish

Less certain (2):

Mongols, Zulu

Possible (2):

Babylonians, Arabs

Niesamowita jest natomiast dyskusja rozpoczęta przez kanadyjczyków, którzy domagają się Kanady jako civki (bo w koA„cu każdy wie, ze cywilizacja kanadyjska jest jedną z najbardziej wpływowych <influential to lepsze słowo ;p> w dziejach^^) i przytaczają agrumenty w stylu "jak nie bedzie Kanady to USA w CivV tez jest niepotrzebne!"/"Nasz kraj zajmuje bardzo ważne miejsce w historii świata (...) w czasie WW2 Niemcy przejęli nazwę naszych jednostek (stormtroopers)!".

Co do Kanady to zaśmiewaliśmy się wczoraj z nich na TS'ie. Gdyby była Kanada a brakło Polski to zwątpiłbym w tą grę.

Hej.

Ja pamiętam jeszcze czasy Civki 1 granej na kompie 386DX 33MHz z 4 MB RAMu :) To były czasy :P Chyba do czasu gdy trafiłem na Lineage 2, to chyba była gra która mi wyrwała najwięcej życia... choć może Diablo 2. Sam nie wiem.

Civka 2, Call to Power czy 3 już tak mnie nie pochłonęła. W 4 nawet nie grałem bo to były czasy Lineage 2 i Warhammera Online.

Ale z miłą chęcią powrócę jak wyjdzie 5. Z tym, że ja nie mam żadnych doświadczeA„ na multi player, więc pewno nie dożyję średniowiecza w starciu z wami :P Ale cóż, zobaczymy, spróbujemy :) Może i brata namówię?

Edited by Archoon

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0