Jump to content

CONQUEROR'S BLADE

Rekrutacja
Aktualności
  • Aktualizacja forum Royal Legion
  • CONQUEROR'S BLADE
  • BLACK DESERT
Sign in to follow this  
Talek

Turniej SC2 W RL

Recommended Posts

Co wy na to? Może sobie zorganizujemy taki mały wewnętrzny turniej? Z tego co się orientuje z RL w starcrafta pogrywa ok.15 osób więc można się pobawić.

Lista chętnych:

- Talek

- Onybic

- Jugan

- Baku

- Matteo

- Suporex

- Geno

- Grygor

Edited by Talek

nie przepadam za 1vs1 ale zagrać mogę, wszelkie przejawy proxy cannonow w bazie czy baraki od razu wychodze, żeby nie było, że nie mówiłem :D

edit:

haha Jugan wszystko dokładnie opisał :D xD

Edited by onybic

Z wykluczeniem kilku strategii:

- Six Pool

- Zeta Rush

- Proxy Barrack

- Cannon Rush

- Proxy Reaper

i na pewno parę jeszcze się znajdzie.

W razie wystąpienia któryś z tych taktyk --> RAGE QUIT

Edited by Jugan

oczywiste, że wszelkie rushe zabronione, na oficjalnych turniejach też są zabronione,trudno żeby tos obronił się przed speedlingami po patchu 1.1 - głupota dla mnie na bnecie będzie z tym. Mamy się trochę pobawić we wspólnym gronie i pooglądać mecze znajomych, a nie jak zabić kogoś w 5 minut :)

Proxy Reaper? nigdy się osobiście z czymś takim nie spotkałem, dosyć ryzykowna taktyka raczej, bo zostajesz z niczym w bazie więc dobry scout i po meczu.

Jak będzie sporo zainteresowanych osób to myślę, że możemy zrobić także 2 vs 2 w losowych teamach. No, ale zobaczymy jak wyjdzie civka to pewnie większość nie będzie jej wyłączać przez pierwsze tygodnie :)

To może jeszcze np. zabronić atakowania przez pierwsze 30 minut, bo ktoś się nie umie bronić bez limitu battlecruiserów itd. Dajcie spokój, wszelkie metody poza używaniem hacków powinny być dopuszczalne, jeśli przewiduje je mechanizm gry.

Nie popadaj w skrajności może co? Nie widzę radości z grania turnieju z cheeserami...

Taktyki wymienione wyżej, są dla ludzi, którzy nie ogarniają starcrafta i boją się dopuścić do medium/late game, bo wiedzą, że wówczas polegną z braku pomysłu na rozwój techa. Pokaż mi conajmniej jeden high rankowy mecz, gdze ktoś cheesuje. Proxy barracki oczywiście widziałem, ale nie były one budowane w celu szybkiego unicestwienia przeciwnika, tylko zblokowania jego rozwoju ekonomicznego (barracki obstawione marinesami w medium game potrafią stworzyć problem).

Apropo całego turnieju, ja nie jestem na tyle obyty ze starcraftem, żeby wziąć go na spokojnie, każdy mecz ligowy powoduje u mnie wzrost częstości akcji serca :)

Apropo civki. Ja starcrafta na pewno nie odłożę, bynajmniej nie na długo. SAm nie wiem jeszcze czy w ogóle w nią zagram.

Edited by Jugan

Jugan - po prostu nie lubię takich sztucznych zasad i ograniczeA„. Jak nie umiesz obronić się przed rushem (a można przed każdym), to po prostu jesteś gorszy i zasłużenie przegrywasz. Jak sam umiesz skutecznie zrushować - jesteś lepszy i tyle.

Poza tym to 7-pool jest dozwolony? Albo Proxy Reaper + 15 sekund? :lol:

Meczów turniejowych nie widziałem, ale oczywiste dla mnie jest to, że nikt na pewnym poziomie nie rushuje, bo to taktyka nieskuteczna (każdy potrafi się przed tym obronić) a na tyle ryzykowna, że powoduje automatyczną porażkę.

Edited by Grygor

akurat grygor nie masz tutaj racji, gra nie jest zbalansowana w początkowej fazie, zealot rush w 1vs1 może nie jest tak miażdżący i z ogarniętym graczem się nie uda, ale w 2 vs 2 nie ma możliwości się obronić chyba, że grasz tak samo :) 6-8 pool na niektórych mapach z szerokimi wejściami tak samo jest nie za bardzo do obrony szczególnie protosem. O barrack/canon rushu nie wspomne. To są taktyki zakazane na turniejach i nie stosowane w wyższych ligach na bnecie. Oczywiście jak skasujesz kolesia 30 speedlingami bo on dopiero wybudował 6 zelot to już jego wina, chodzi o niezbalansowanie w pierwszych 5 minutach gry.

Mhm, a podlicz sobie czas i koszty wybudowania takiego cannona (przy założeniu perfect timingu):

Minuta na dojście do 9/12 Probe

Pylon: 100CR, 30 Sekund budowy;

Forge: 150CR, 45 Sekund budowy;

Cannon: 150CR, 40 Sekund budowy;

Co daje nam 400CR i 175 sekund straty w czasie których można:

Zbudować Gatewaya 150CR 65 sekund budowy;

Zbudować Asymilator 75 CR 30 sekund;

Zbudować Cybernetic Core 150CR 50 sekund budowy;

Opracować "Gejty" 50CR 50VG

Biorąc pod uwagę pierwszy build, obronimy się przed six poolem, ale nie nadrobimy zaległości przez całą grę = i tak przegramy

Biorąc pod uwagę drugi build, będziemy mieli w bazie 6 lingów (policzone w grze), zanim zrobimy 1 zealota (nawet na booscie).

Mając nawet 1 zealota w bazie nie zabijemy nim 6ciu lingów i kolejnych 4ch dochodzących pod nasze drzwi.

Edited by Jugan

Ciekawe w jakich turniejach zabrania się rushy? oglądałem dziś GSL i w PvP koles 2 gate proxy zrushowal i jeszcze zfakeował cannon rusha co daje 95% szans na wygrana a typ który był atakowany wygrał :D.

Ja mogę pograć tylko dajcie datę wcześniej bo już nie grałem z miesiąc w sc :)

btw jak masz dobrego walla z cyber i gate to 1 zealot zabije 6 lingow :)

Edited by hulskiey

ta baku tylko na niektórych mapach trzeba robić walla z 4 budynków po jest za duże wejście :)

Dobra zaczynamy kompletować listę:

- Talek

- Onybic

- Jugan

- Baku

Edited by Talek

ta baku tylko na niektórych mapach trzeba robić walla z 4 budynków po jest za duże wejście :)

Dobra zaczynamy kompletować listę:

- Talek

- Onybic

- Jugan

- Baku

Ja bede chetny ale musicie dac date...

Biorąc pod uwagę pierwszy build, obronimy się przed six poolem, ale nie nadrobimy zaległości przez całą grę = i tak przegramy

Nieprawda, to praktycznie żadna strata, jeśli nie chcesz atakować w pierwszych minutach gry. A cannon (lub dwa) do obrony jest tani i dobry, jeśli dobrze go postawisz, przyda się i póóniej. Mając bardziej zabezpieczoną bazę możemy szybko nadrobić straty w techowaniu, bo nie musimy robić tyle wojska do obrony.

Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje. Pograj więcej protosem i spróbuj nadrobić czas po budowaniu cannonów tak, żebyś był na równo z techem z przeciwnikiem.

Edited by Jugan

ostatnio w turnieju byl 6 pool i nikt nie plakal, ale to tak na boku... dla mnie moze nie byc rushowani i tez chetnie sie pobawie

Tak jak Baku napisał, GSL - największy turniej w historii esportów, 512 osób brało udział w kwalifikacjach, do turnieju dostały się 64 najlepsze osoby i teraz walczą o nagrodę prawie 90 000 $ za pierwsze miejsce i nie wiele mniej za kolejne. Proxy rushe protossow się zdarzały, a oto jedna z gier TvP z tego pro turnieju:

DAVIT vs NEXGenius:

http://www.youtube.com/user/followvni#p/u/46/gk3TACwNEGY - game 1

http://www.youtube.com/user/followvni#p/u/45/GdbH80LVCP4 - game 2

Bardzo bardzo duże proxy nie sądzicie? :)

Rozumiem że niektórych cheesowanie denerwuje, ale jest częścią tej gry. Rozumiem też że w turnieju wewnętrznym chcecie ustalić jakieś swoje zasady ale nie piszcie bredni że na wielkich turniejach cheesowanie jest zabronione.

btw NEXGenius to bardzo dobry gracz i przegrał dwa razy pod rząd z tą samą taktyką.

PS. Znalazłem wam nawet po angielsku nie musicie tak jak ja wcześniej drugiej części po koreaA„sku oglądać :P

Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje. Pograj więcej protosem i spróbuj nadrobić czas po budowaniu cannonów tak, żebyś był na równo z techem z przeciwnikiem.

Gram tylko protosem (choć ostatnio bardzo rzadko) i nie mam z tym problemu. Ty chyba (może się mylę) grasz w niższych ligach, a tam jest chyba jeszcze łatwiej.

Z six poolem mają rację. Protoss używając CB nie zdązy pierwszego zealota wyprodukować to też zabudowanie rampy nic nie da bo bez zealota to bez znaczenia. Teraz to jeszcze pół biedy ale po patchu gdzie zealot będzie się robił jeszcze 5 sek. wolniej to współczuje. Większość zergów w niższych ligach gra six poolem :)

Z tym że trudny do obrony sporo racji ale co do cheesowania się nie zgodzę bo używa go także sporo pro graczy z całego świata, a wszystko sprowadza się do scoutingu, czy przeciwny gracz zobaczy proxy.

A co do six poola to w 1v1 zawsze można wysłać od razu na początku gry scoutującą probe ( Tak, tą z puli początkowych ) i zobaczyć czy zerg robi od razu spawning pool, jeśli tak to cannony i wygrana bo ekonomia zerga jest z tyłu a jeśli nie robi to realizować standardowy build order. Oczywiście można jeszcze zrobić w wejściu po zabudowaniu hold position na probie zanim będzie zealot i tak bronić wejścia, lub tez widząc zergi postawić np pylon w przejściu i zrobić kompletny wall in a potem przed koA„cem budowy cancel, ale to już multitasking więc prościej szybki scouting.

Gram tylko protosem (choć ostatnio bardzo rzadko) i nie mam z tym problemu. Ty chyba (może się mylę) grasz w niższych ligach, a tam jest chyba jeszcze łatwiej.

Nie bardzo rozumiem uwagę, "grasz w niższych ligach...". Właśnie przez to, że w niższych ligach cheesowanie jest na porządku dziennym (aż nadto popularne), jestem na nie tak bardzo wyczulony.

Jest jeszcze różnica między cheesowaniem przez nooba, a cheesowwaniem takim jak na tym filmie.

Cheesowanie którego jestem świadkiem doprowadza mnie do białej gorączki, bo co innego jak cheese jest przeprowadzony jakoś finezyjnie, a co innego jak nagle wysyłając paczkę zealotów z sentry na mały pressure, w pobliżu własnej rampy widzisz 2 baraki i 3 bunkry...albo 20 lingów

Ze wszystkich cheese runów najbardziej denerwującym, dla mnie w przynajmniej, jest 6Pool. Wystarczy 2-3s pomyłki w timingu i już nawet wczesny cannon nie pomoże, bo zerglingi poprostu sobie przebiegną obok nich...nie pomoże nawet rushowanie probami. (constans reinforcement zerglingów). Każdy inny cheese, jeżeli dojdzie do skutku, to tylko w wyniku naszej nieuwagi (mowa o cannon rushu, lub proxy barracku postawionych w naszej bazie).

Nie jestem jakimś niesamowitym graczem, który zarywa noce i dnie, byle tylko być najlepszym w tej grze. Nie jestem, i nie mam zamiaru być. Chce sobie raz na jakiś czas zagrać dobry mecz, gdzie obydwaj gracze grają "normalnie", a gra nie polega na tym, komu lingi szybciej dobiegną do bazy przeciwnika.

Nie oszukujmy się, grając tylko na cheese runy NIGDY nie nauczymy się grać w SC. Strategia mimo, że skuteczna, przez większość community uznawana za brak skila w grze.

Nie chcę tu powiedzieć, że cheese run jest jakimś strasznym złem, jeżeli wie się jak go dobrze użyć. Jest to naprawde skuteczna broA„ przeciw każdemu przeciwnikowi, ale pod jednym warunkiem: nasza gra nie ogranicza się do samego cheesowania "a nuż się uda", tylko wyczuciu momentu kiedy widzimy, że cheese sie nie udał i opracowaniu jak najszybciej nowej strategii mającej na celu nadrobienie strat spowodowanych cheesem.

Przyznam szczerze, sam na początku stosowałem cannon rushe. Jednak po paru(-nastu) takich grach zadałem sobie pytanie: "Po co ja to robię? To nie spowoduje, że będę grał lepiej,a satysfakcja z tak wygranego meczu jest praktycznie żadna". Wyszła natomiast z tego ciekawa lekcja umiejscawiania proxy pylonów.

A do topicu, ja nie mowie, że cheesowanie jest zabrobnione itd. Napisałem jak to widzę, bo wg mnie ten styl grania psuje całą frajdę z gry, i właśnie taka była moja intencja, żeby wprowadzić element niewiadomej.

Off Topic

@Grygor

Totalnie no offence, ale poważnie przygarnę replaye, gdzie mógłbym się skutecznie nauczyć bronić przed 6Poolem i jeszcze przy tym wychodzić na swoje z techem.

spokojnie panowie my się tu chcemy trochę rozerwać, a natychmiast musi być kłótnia jaka taktyka jest pro, a jaka nie. Dla mnie 6/8 pool zergów jest zwykłym bugiem i lingi powinny mieć wydłużony czas produkcji w 2 vs 2 jak są 2 zergi to z matteo tylko liczymy, że wpadną na jego cannony bo wybaczcie ale terranem ma się wtedy 2 marinsy na 16 lingów i jedyna szansa obrony to wysłanie wszystkich scv do naprawy, a to wali ekonomię na kilkadziesiąt sekund.

Wracając do tematu mamy 6 osób zgłoszonych, myślę że jak będziemy mieć 10-12 osób można rozpisać rozgrywki, wiadomo że wszystkiego w 1 wieczór nie zrobimy bo nie każdy ma w tym samym dniu czas, więc po za "oficjalnymi" terminami będziecie się musieli umówić we własnym zakresie :)

Jugan - mówiąc o niższych ligach nie chciałem wyrażać żadnej aluzji do Twoich umiejętności (obecność w takiej i takiej lidze bez rozegrania tylu meczów, by w bonus poolu nie było nic, a więc pewnie conajmniej 100 - o niczym nie świadczy) - chodziło mi tylko o to, że skoro mimo stosowania tak świetnej taktyki, ludzie z którymi grałeś, przegrywają aż tyle meczów, że nie dotarli jeszcze do conajmniej topu platynowej ligi - widać nie robią tego aż tak dobrze albo większość graczy z którymi grają potrafi odeprzeć tak lamerską taktykę ;)

Postaram się jakiegoś replaya nagrać, jak już ktoś mnie w miarę umiejętnie zrushuje. Ale jako, że w ostatnich 2-3 tygodniach grałem może z 5 meczów, być może będzie trzeba na to poczekać.

To ja też się może zgłoszę do tego turnieju :)

Edited by Grygor

Dzisiaj widziałem pierwszy cannon rush w turnieju GSL, mecz był parę dni temu ale dopiero teraz go oglądałem:

http://www.youtube.com/user/followvni#p/u/1/kTsveGNsbTM

Rozumiem że da się to odeprzeć ale jak KoreaA„czyk który to wcześnie zescoutował odeprzeć tego nie potrafi to jest to naprawdę trudne. Zauważcie że przegrany szybko wysłał probe do bazy wroga i wiedział że będzie proxy a i tak nic mu się z tym nie udało zrobić. Głos komentatorów że to jest cool też jest dość ciekawy :)

powiem tak, skoro koreaA„czyk nie potrafi sobie z tym poradzić, to czego wymagacie od 'normalnych' graczy...

a podnieta komentatorów to mnie dobiła po prostu... jeśli dla nich to oryginalne i nietypowe to chyba ladderów nie grali bronze->silver->gold-> wczesna platyna ;p tam to jest non stop

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

• Create New...