Sign in to follow this  
Followers 0
Morley

Sid Meier's Civilization Beyond Earth

20 posts in this topic

Jesli zrobia czysty remake Alphy Centauri bez zbednych ulatwien i uproszczen to mamy "pier.... hit" Panowie :-)

Ja już 24h przegrane :P Obcy dają w kość jak wylosujesz więcej niż 1 gniazdo koło siebie :D Ogólnie wciągnęło mnie ^_^ Zauważyłem poważny problem ze zdrowiem (dawne zadowolenie)

To graj w Endless Legends.

Serio, wypuszczanie okrojonych tytułów to ostatnimi czasy moda.

Ta "nowa" civka to nic innego jak okrojone dlc do civ5 z nowymi teksturami, jednostkami i mega brzydką mapą.

Na dzień dzisiejszy bardzo słabe dlc i na pewno nie powinno kosztować 100+zł.

Poczekam na jakieś dlc do tego dlc, może sytuacja się poprawi.

Na razie Alpha Centauri>Beyond Earth

EDIT

a jakże rozbieżne opinie są na temat nowej civki to można zobaczyć tutaj

http://www.metacritic.com/game/pc/sid-meiers-civilization-beyond-earth

Ciekawe jak opinie graczy różnią się od recenzji w gazetach :)

EDIT nr 2

Niezła niesplamiona dolarami recenzja z polskiego spiderweba

http://www.spidersweb.pl/2014/10/civilization-beyond-earth-recenzja.html

Edited by Shax

Jak dla mnie to są to 2 różne gry i porównanie ich (przynajmniej dla mnie) mija się z celem. Aczkolwiek grałem chwilę w nią i są to dla mnie 2 różne gry. Civ 5 jest na tą chwilę najlepszą grą tego typu a Beyond Earth powinno być dodatkiem/DLC a nie pełną grą.

Od siebie dodam iż wciągnęło mnie w rozgrywkę z kompem... daje sporo możliwości ta gierca ale i tak mniej niż na początku Civ 5.

Od siebie dodam iż całkiem fajną taktyką jest to co znalazłem w komentarzach i poradnikach innych. Chociaż jeśli chce ktoś dojść samemu do tego niech nie czyta tego co teraz napiszę :) :

Wybieranie gry:

Polistarilia - jedna z najlepszych nacji do rozgrywki z kompem. 2 dodatkowe szlaki handlowe ze stolicy.

Artyści - najlepsze co może być na start.

Skaner tektoniczny - aby wiedzieć gdzie miasta stawiać.

Robotnik - wiadomo, dobry start.

Radzę również wyłączyć w ustawieniach możliwość wygrania przez KONTAKT jeśli chcecie dłużej się pobawić bo niekiedy komputer potrafi przed 200 turą wysłać sygnał (a na forum fanowskim czytałem iż kolesiowi wysłał w 13X turze).

Teraz odnośnie rozgrywki:

Optymalnie jest mieć 7 miast wraz ze stolicą czyli stolica + 6 miast. Nie pytajcie czemu, po prostu wychodzi się wtedy najlepiej. Szlaki handlowe tworzy się ze swoich miast do swoich miast kompletnie OLEWAJĄC szlaki handlowe do innych nacji. Boost jaki daje karawana z miasta naszego do miasta naszego jest kolosalny mimo iż nie daje nic kasy ani nauki.

Tworzymy stolicę najlepiej koło rzeki ale jak nie ma to trudno. Włączamy Pionierstwo jako badanie. Budujemy w pierwszej kolejności "Pamiątka ze starej ziemi", następnie żołnierz co by chronił naszego kolonistę. W tym momencie Pionierstwo powinno być kilka tur przed wynalezieniem więc włączamy klinikę, explorera czy co tam chcemy. Jak tylko wynajdziemy Pionierstwo to budujemy od razu (np. dodając do kolejki i przesuwając na początek) skład handlowy a jak się wybuduje to robimy Konwój Handlowy. Po wybudowaniu konwoju włączamy Kolonistę. Idziemy założyć miasto, możemy powtórzyć metodę w stolicy czyli Konwój i Kolonista lub to olewamy i budujemy Robotnika dla naszego nowego miasta. Wtedy po powstaniu miasta od razu włączamy Skład Handlowy, Konwój handlowy i Kolonista (przed składem można walnąć sobie pamiątkę z ziemi jak chcemy, kto co woli, ja buduję później). Proces powtarzamy puki nie założymy 6 miast. Nie przejmujemy się zdrowiem (w końcu nasz rząd tez się nie przejmuje a żyjemy). W stolicy budujemy Konwoje Handlowe i rozsyłamy do miast co by szlaki sobie tworzyć. Gdy mamy już te 6 miast + stolicę skupiamy się na rozwoju naszych miast pamiętając iż po Składzie handlowym i koloniście OBOWIĄZKOWO budujemy w pierwszej kolejności pamiątkę ze starej ziemi a potem jak kto już chce.

Miasta budujemy 3-5 hexów od siebie ale tu zależy jak zasoby są na mapie ale 3 - 5 hexów najlepiej (nie pytać czemu tylko tyle, działa to po co zadawać pytania).

Ulepszenia to stawiamy FARMY aby nam się rozrastało miasto. Uważając na energię możemy postawić ze 2 generatory co by nie być na minusie z energią. Ale głównie farmy stawiamy tam gdzie to tylko możliwe. W późniejszej rozgrywce to już sami decydujecie co chcecie.

Cnoty to JA osobiście idę w Dobrobyt środkowa linia ale jako 3 cnota biorę darmowego kolonistę (zawsze to mniej czasu zmarnowanego na rozwój miasta) i idę w dół. Na rozwidleniu wybieram Klany Osadników potem Umysł, Wiecznie zajęte ręce i Eudajmonia. Olewam inne cnoty (to działa przynajmniej do Gemini poziomu). Potem to już jak kto chce ale ja idę w naukę.

Jak pisałem na początku nie przejmujemy się zdrowiem, niech jest na minusie jedyne co to musimy kontrolować intrygi w miastach i w razie czego wysyłać do takiego miasta szpiega naszego aby przeciwdziałał temu. Jak już zrobimy Eudajmonie (chyba tak się to zwie) to zobaczycie jak ładnie zmieni się słupek chorobowy.

Co do wynalazków to sam uważam iż tylko w sumie 3 są warte uwagi Krypta Genów, Komora Ektogenezy, Memosieć. Ale tutaj też kto co uważa.

Na początku trzeba tylko na szpiegów przeciwnika uważać bo komputer korzysta z nich a choroba ma wpływ na działanie szpiegów przeciwnika (działają lepiej) więc trzeba przeciwdziałać naszymi ale to jedyna niedogodność faktu iż mamy choroby.

I to w sumie tyle, wynalazki zależą od tego w jaką wygraną idziecie i czego potrzebujecie. Oczywiście to ja stosuję i nie koniecznie musicie odnosić się do tego, cnoty można zawsze wybrać inaczej.

Edited by Niebieski

Aby było ciekawiej zapodaję kilka ciekawych informacji od graczy dla graczy. Są to informacje po Angielsku i od wuja google site translate.

Usprawnienia terenu, co dają może nie jest to za czytelne ale zawsze coś:

Wujek google translate

Oryginał

Questy z budynków, jakie bonusy można mieć z danego questa, kolejny WAŻNY nowy aspekt gry:

Wujek google translate

Oryginał

Polecane bonusy z questów budynkowych:

Wujek google translate

Oryginał

Guide, dość pomocne aby poznać grę:

Wujek google translate

Oryginał

Zagralem i stwierdzam stanowczo, ze swiat idzie w zlym kierunku ( widocznie dzisiejsza mlodziez nie jest tak inteligentna jak my staruszki) i gra zostala znowu calkowicie splycona. Zero w niej staregii i myslenia, w porownaniu do cib 4, alphy centauri czy master of orion2 jest to poprostu kolejny masowy gniot dla dzisiejszego szerokiego grona gumbasow :). Tyle w temacie.

Zagralem i stwierdzam stanowczo, ze swiat idzie w zlym kierunku ( widocznie dzisiejsza mlodziez nie jest tak inteligentna jak my staruszki) i gra zostala znowu calkowicie splycona. Zero w niej staregii i myslenia, w porownaniu do cib 4, alphy centauri czy master of orion2 jest to poprostu kolejny masowy gniot dla dzisiejszego szerokiego grona gumbasow :). Tyle w temacie.

Serio liczyłeś na cokolwiek innego ? Przecież od dawna było wiadomo, że to będzie mod graficzny do Civ V.

Gra jest banalna w momencie jak wiesz jak grać. Skończyłem solo grę na najwyższym poziomie a od średniego cały czas lazłem jedną i tą samą metodą rozwojową (cnoty). Na najwyższym poziomie wygrać inaczej niż dominacja jest niesamowicie trudno ale gra fakt jest prosta jak budowa cepa. No ale co się w nią pograło to pograło.

Najlepsze i tak jest zdrowie... zwykle do 130+ tury mam zazwyczaj około 30 lub ponad na czerwono po czym 10-15 tur potem już mam 30 na zielono :). Niestety na multi ciągle rządzi RUSH i na nic innego (no jak masz farta to kontakt, ale to w 99% wyłączają ludzie) inne sposoby wygrania w multi to chyba tylko ze znajomymi.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0